Workshop

Moscow Pre-Finals ACM ICPC Workshop 2017, hosted by MIPT.

 

Match Score:
Asia+South Pacific
29
5078:00
:
21
3846:00
Eastern Europe

Day 3 Div A: Korean Selection 1

Last success: 04:51:05, [onsite] Kazakh-British TU 1 (Amanov, Zhussupov, Aman), problem L
Last Submit: 04:59:57, [onsite] U of Tokyo: Cxiv-Dxiv (Liu, Kasaura, Kumabe), problem A

PlaceTeam nameA
4/21
B
0/0
C
9/23
D
2/3
E
8/9
F
1/27
G
0/0
H
3/11
I
6/28
J
9/23
K
0/0
L
7/19
M
1/7
TotalTimeDirtSE
1.
Shanghai JTU: NewMeta (Wenhao Li, Yu Gao, Wenda Qiu)
+
3:11
-
+
1:00
+
4:37
+
0:46
-1
0:12
-
+
4:25
+2
2:44
+
1:30
-
+4
2:30
-
8136342%0.40
2.
U of Tokyo: Cxiv-Dxiv (Liu, Kasaura, Kumabe)
-6
5:00
-
+3
1:58
+1
3:22
+
0:53
+
1:18
-
-8
5:00
+5
2:29
+
0:23
-
+
2:41
-
796456%0.40
3.
Fudan U: Wood Cube (Dongjian Tang, Zhihao Ma, Xi Gao)
+5
4:42
-
+3
0:36
-
+
1:45
-6
4:57
-
+
3:10
+3
4:34
+2
2:00
-
+
1:23
-
7135065%0.34
4.
Belarusian SUIR 2 (Sobal, Volchek, Vistyazh)
+1
4:10
-
+1
0:55
-
+1
1:23
-
-
-
+3
3:43
+3
2:55
-
+4
2:49
+2
4:51
7154668%0.37
5.
U of New South Wales: AbishforesT (Huda, Fisher Li)
-
-
+1
0:32
-
+
3:13
-2
3:50
-
+
4:40
+3
3:41
+1
1:23
-
+2
2:40
-4
4:43
6110953%0.30
6.
Lviv NU: Algotesters (Radyuk, Makar, Savitskyi)
+5
4:49
-
+1
1:50
-
+
3:08
-
-
-
+
4:15
+1
1:28
-
+
2:13
-
6120353%0.28
7.
Uzhgorod NU: push --force (Zadorozhnii, Rubanenko, Melnyk)
-
-
+2
0:46
-
+
2:23
-15
5:00
-
-
-
+
1:39
-
-
-
332840%0.13
8.
Yerevan SU 1 (Sahakyan, Harutyunyan, Mamikonyan)
-
-
+
0:50
-
+
4:34
-
-
-
-
+1
2:53
-
-
-
351725%0.13
9.
NTU Kharkiv PI: Morituri (Mats, Stepanov, Babenko)
-
-
+3
1:28
-
-
-
-
-
-6
4:44
+1
1:24
-
-2
4:26
-
225266%0.10
10.
Kazakh-British TU 1 (Amanov, Zhussupov, Aman)
-
-
-
-
-
-2
3:32
-
-
-
-5
5:00
-
+
4:52
-
12920%0.30
Submits sent:21023392701128230197171
Accepted:4
(19%)
0
(0%)
9
(39%)
2
(66%)
8
(88%)
1
(3%)
0
(0%)
3
(27%)
6
(21%)
9
(39%)
0
(0%)
7
(36%)
1
(14%)
50
(29%)
Dirt:11
(73%)
0
(0%)
14
(60%)
1
(33%)
1
(11%)
0
(0%)
0
(0%)
0
(0%)
16
(72%)
9
(50%)
0
(0%)
10
(58%)
2
(66%)
64
(56%)